ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Niezapominajka - skromny, niebieski kwiatek zachęca do przypominania sobie o rzeczach ważnych i pięknych. Od 2010 roku 15 maja w naszej szkole obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Rośliny mogą nas ocalić”. Kwiaty to nie tylko inspiracja dla artystów, muzyków, plastyków czy poetów. Kwiaty to także surowiec leczniczy, konsumpcyjny i kosmetyczny. I właśnie roślinom leczniczym poświęcona była wystawa i spotkanie w szkolnej bibliotece.

Uczniowie klas IV wzięli udział w Quizie niezapominajkowym, podczas którego wykazali się dużą wiedzą i zainteresowaniami przyrodniczymi.

Swoją kreatywnością zachwycili uczniowie z kl. 5e, którzy zaprezentowali samodzielnie ułożoną piosenkę o niezapominajkach, przygotowali prezentację nt. święta oraz przyrodniczy dekalog i samodzielnie nagrany film „W poszukiwaniu niezapominajki”.Ponadto sprzedawali błękitną galaretkę i własnoręcznie wykonane niezapominajki. Uzyskane pieniądze przeznaczono zgodnie z ideą święta - pamiętania o tych, którzy wsparcia potrzebują.

Uczennice klasy 7d Julia i Ula przygotowały nagrody i przeprowadziły konkurs na najciekawsze przebranie niezapominajkowe wśród uczniów klas I-III. Najładniejsze stroje zostały nagrodzone.

Szkolne obchody Święta Polskiej Niezapominajki pokazują jak duża jest potrzeba wśród młodzieży pomocy innym, a także zainteresowanie otaczającą przyrodą.