KAŻDEMU POTRZEBNY JEST MIŚ

„Czy to jutro, czy to dziś

każdemu potrzebny jest miś”

Pod takim hasłem odbyły się szkolne obchody Dnia Pluszowego Misia połączone z pasowaniem uczniów klasy pierwszej „a” na czytelników biblioteki. 26 listopada w bibliotece zrobiło się  „misiowo” za sprawą uczniów, którzy przyszli na spotkanie ze swoimi ulubionymi misiami i wysłuchali fascynujących przygód misia Paddingtona czytanych przez uczennice klasy 8e.

Uczniowie klasy 1a poznali zasady korzystania z biblioteki, otrzymali karty czytelników i wypożyczyli pierwsze książki. Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia wzorowego czytelnika dotyczące poszanowania książek i przestrzegania bibliotecznego savoir-vivru.

Wychowawczyni klasy 1a, pani Beata Obertas uświetniła nasze spotkanie przygotowaniem występu w oparciu o odbyte warsztaty „Taneczne doznania łączące pokolenia”. Dzieci zatańczyły układ taneczny z misiami do utworów Abby.

Gratulujemy pięknego występu i życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.