Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

Mistrzostwa Szczecina Sztafet Lekkoatletycznych dziewcząt klas I-III

W piątek, 19 maja, na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej odbyły się Mistrzostwa Szczecina Sztafet Lekkoatletycznych klas I-III . Tym razem "Szesnastkę" reprezentowały dziewczęta z klas 1A, 2A i 3A i 3C, nad którymi opiekę roztoczyli: p. Karolina Bartoszek, p. Dorota Terczyńska, p. Beata Grodkowska, p. Dorota Stępień oraz p. Andrzej Ossowicz.
Każda kategoria wiekowa dziewcząt uczestniczyła w trzech kolejno przeprowadzanych biegach sztafetowych. Tak jak w ubiegłym, tygodniu suma łączna czasów 3 sztafet wyłoniła zwycięską drużynę.

Współzawodnictwo było również bardzo zacięte do ostatniego wyścigu.
Należy nadmienić, że tym razem na trybunach dopisała spora grupa rodziców, która obserwując i wspaniale dopingując, zagrzewała do boju nasze dziewczynki. Własnoręcznie zrobione plakaty mobilizowały do biegu i wywoływały miłe komentarze wśród nauczycieli wf, kibiców i startujących szkół.
A jaki był efekt? Cudowny!
Dziewczęta z kl.1A wywalczyły tytuł Mistrzyń Szczecina Sztafet Lekkoatletycznych i stanęły na najwyższym stopniu podium, otrzymując złote medale.
Pozostałe drużyny, z klasy drugiej i trzeciej zdobyły III miejsce i brązowe medale.
Wszystkie drużyny otrzymały również puchary i dyplomy.
Wszystkim zawodniczkom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ogromne podziękowania kierujemy także do SUPER RODZICÓW-KIBICÓW za wspaniały doping na trybunach.