Baśniowe buty

Buty stały się ulubionym motywem w literaturze dziecięcej, a zwłaszcza w baśniach. Siedmiomilowe buty, kot w butach, czy pantofelek Kopciuszka są znane każdemu. Natomiast zapomniane ciżemki z książki „Historia żółtej ciżemki”, jak i szewc - rozbójnik Rumcajs są warte przypomnienia młodym czytelnikom. Dzieci z grup 0a, 0b, 0c, 0d uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych „Spyta cię luty, czy masz dobre buty?” Obejrzały wystawę z kolekcją miniaturowych butów z różnych krajów świata. Wysłuchały fragmentu książki „Rumcajs”, a do domu mogły wypożyczyć książeczki o innym słynnym szewcu „Szewczyku Dratewce”. A co wspólnego mają książki z butami? Ciężko się bez nich obejść niezależnie od pory roku.