XVI ZACHODNIOPOMORSKI FESTIWAL NAUKI

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki przygotowywany jest przez uczelnie Szczecina pod kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowania osiągnięć naukowych naszego regionu.

W ramach festiwalu uczniowie klasy IVa zwiedzili nowo powstałe Centrum Dydaktyczno – Badawcze Nauk Przyrodniczych US. Poznali urządzenie wykorzystujące fale elektromagnetyczne – georadar i dowiedzieli się o jego zastosowaniu w różnych dziedzinach nauki. W interaktywnej sali edukacji geośrodowiskowej uczniowie brali udział w zajęciach rozpoznawania skamieniałości i sporządzania odlewów. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły warsztaty połączone z pracą przy mikroskopach „Barwny świat minerałów” przeprowadzone przez mgra Ł. Maciąga.