Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

"CZAS JAK RZEKA, JAK RZEKA PŁYNIE...

Czas
Nad czym się tak zamyśliłaś…?
Szesnastka
            Nad Twym biegiem…, przemijaniem…
Czas
            Ile to już lat?
Szesnastka

            Siedemdziesiąt… Od siedemdziesięciu lat, kiedy pojawiają się kwitnące wrzosy, w moich murach rozbrzmiewa dzwonek a kolejne pokolenia Polaków rozpoczynają swój spacer przez życie

 

Tak, Szesnastka skończyła 70 lat! W piątek, 25 listopada, na uroczystościach jubileuszowych spotkali się pracownicy szkoły, ci obecni i ci, którzy swoją służbę już zakończyli. Ogromną radość sprawili nam również przybyli na rocznicowe obchody zaproszeni goście z Urzędu Miasta, dyrektorzy szczecińskich szkół oraz nasi absolwenci.

 

 

Uroczystość rozpoczęła akademia, w czasie której zaprezentowali się uczniowie  i absolwentki, Julia Hedder i Monika Gajdamowicz. Nasi goście mogli podziwiać najmłodszych  w piosence Upływa szybko życie, która rozpoczęła spotkanie  oraz trochę starszych uczniów w pozostałej części programu. Prawdziwą atrakcją uroczystości były Kubeczkowa piosenka oraz Piosenka o naszej szkole. Tradycją w Szesnastce jest wykonywany przez szóstoklasistów polonez, który zawsze zachwyca oglądających go widzów. Trzeba przyznać, że tym razem szóstoklasiści wspięli się na wyżyny i polonez w ich wykonaniu wypadł rewelacyjnie!

 


 


 

           

Z siedemdziesięcioleciem Szesnastki zbiegło się dwudziestopięcioleciem prowadzenia szkoły przez Pana Dyrektora Marka Niedzielskiego, który z tej okazji otrzymał od społeczności uczniowskiej życzenia nieustannego uśmiechu. Najmłodsi uczniowie życzyli również Panu Dyrektorowi tego, aby w jego gabinecie nigdy nie zabrakło dla nich… cukierków. Pan Dyrektor uhonorował również okolicznościowymi medalami nauczycieli, którzy z Szesnastką związani są od 25 lat. Medale otrzymali także absolwenci szkoły pełniący dziś odpowiedzialne funkcje w naszym mieście.

 


          

  W czasie uroczystości nie zabrakło oczywiście wspomnienia tych, dla których czas przestał już płynąć. Ich nazwiska pojawiły się na specjalnie przygotowanej prezentacji.

            Jubileuszowa akademię uświetniły występy absolwentek Julii Hedder, która wraz z partnerem zachwyciła zebranych tańcem, oraz Moniki Gajdamowicz czarującej gości swoim pięknym, delikatnym wokalem.

            Ukoronowaniem pierwszej części spotkania była piosenka Pięknie żyć wykonana przez wszystkich uczniów biorących udział w apelu. Trzeba przyznać, że jej wykonanie naprawdę było pełne emocji.

 

          

  Po pełnym wzruszeń wystąpieniu uczniów, Pan Dyrektor zaprosił wszystkich na przygotowany przez pracowników szkoły poczęstunek. W atmosferze wspomnień wywołanych przepiękną dekoracją można było odbyć spacer przez historię szkoły… Stare fotografie, zdjęcia absolwentów i pamiątki związane z tym, co działo się w ciągu minionych lat z całą pewnością sentymentalnej wycieczce w przeszłość.

 


           

GALERIA  ZDJĘĆ

 

Z okazji  70-lecia naszej szkoły uczniowie szkolnego koła dziennikarskiego "Express Szesnastki" przygotowali jubileuszowe wydanie gazetki.

 

 

 pobierz  gazetkę

 

Szesnastka uroczystości jubileuszowe ma już za sobą. Ostatnie słowo niech jednak należy do bohaterów mijających dni…

  

Szesnastka 

Wciąż zadaję sobie pytanie: Czemu tak szybko biegniesz Czasie…? Czemu „jutro” tak szybko staje                      się „wczoraj”?! 

Czas                

To natura wyznacza mój bieg… I choćbyś nie wiem jak się starała, nie zatrzymasz mnie… To, co w tej chwili     jest przyszłością, za moment będzie już tylko przeszłością… Nic na to nie poradzisz! Ciesz się chwilą! Czyńją jak najlepszą! Czyń ją taką, by jej wspomnienie wywoływało uśmiech i świadomość spełnienia… Uroczystość Twego jubileuszu dobiega końca… Ona zamyka pewien etap Twojego życia, ale nie kończy samego życia…! 

Szesnastka 

Tak, masz rację! Moje serce bije nadal…! Bije tysiącem ludzkich serc…!             

Czas

Naucz te serca pięknie żyć…!

 

 I tego właśnie Szesnastce i pracującym w niej ludziom życzymy!