banner
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

KONKURS " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE OREŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ"

2018-06-25
Powiększ zdjęcie

Uczeń klasy 7 E Hubert Kędzierski po pokonaniu etapu szkolnego, rejonowego i zdobyciu laureata w etapie wojewódzkim zakwalifikował się do finału centralnego, który w dniach 7-9 czerwca odbywał sie w Warszawie. W dwudniowych zmaganiach najlepszych młodych historyków z całego kraju Hubert poradził sobie doskonale zajmując 11 miejsce i zdobywając tytuł laureata konkursu.  

 

 

Czytaj więcej o: KONKURS " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE OREŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ"

DZIEŃ OWADA

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Owady - to bardzo ciekawa grupa zwierząt, nie tylko z przyrodniczego punktu widzenia, ale również ze względu na ogromną rolę, jaką odgrywają w życiu i gospodarce człowieka. Dzień owada obchodzony w szkole pod hasłem „Wypada poznać owada” miał na celu popularyzację wiedzy entomologicznej, ale też przełamanie entomofobii, która dotyka dzieci i młodzież.

Czytaj więcej o: DZIEŃ OWADA

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

2018-06-16
Powiększ zdjęcie
17 maja przedstawiciele SKW i SU przy wsparciu nauczycieli opiekunów zorganizowali szkolną dyskotekę. Cel był szlachetny. Dzięki uczestnikom i ich rodzicom szkoła wesprze młodszego kolegę i jego rodzinę w trudnej rehabilitacji. Kolejny już raz nasi uczniowie dowiedli że można na nich liczyć. Warto pomagać. Dziękuję wszystkim za zazaangażowanie i pomoc.
 
 
Czytaj więcej o: PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

NIEZWYKŁY GOŚĆ

2018-06-12
Powiększ zdjęcie
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 11 czerwca 2018r. odbyło się na terenie naszej szkoły niezwykłe spotkanie. Młodzież miała okazję gościć Pana Jacka Janiaka, Kawalera Orderu Uśmiechu. W pięćdziesiątą rocznicę ustanowienia medalu przyznawanego przez dziecięcą kapitułę, uczniowie poznali historię Orderu, dowiedzieli się kim są osoby odznaczone tym jakże zaszczytnym medalem, a także czym wyróżniają się spośród innych. Pan Jacek Janiak zainteresował uczniów działalnością na rzecz potrzebujących, chętnie odpowiadał na liczne pytania, sprawił, że podczas spotkania słońce nad naszą szkołą zaświeciło jaśniej.
 
 
 
 
Czytaj więcej o: NIEZWYKŁY GOŚĆ