banner

Wydarzenia - rok szkolny 2017-2018

Artykuły

KONKURS " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE OREŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ"

2018-06-25
Powiększ zdjęcie

Uczeń klasy 7 E Hubert Kędzierski po pokonaniu etapu szkolnego, rejonowego i zdobyciu laureata w etapie wojewódzkim zakwalifikował się do finału centralnego, który w dniach 7-9 czerwca odbywał sie w Warszawie. W dwudniowych zmaganiach najlepszych młodych historyków z całego kraju Hubert poradził sobie doskonale zajmując 11 miejsce i zdobywając tytuł laureata konkursu.  

 

 

Czytaj więcej o: KONKURS " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE OREŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ"

DZIEŃ OWADA

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Owady - to bardzo ciekawa grupa zwierząt, nie tylko z przyrodniczego punktu widzenia, ale również ze względu na ogromną rolę, jaką odgrywają w życiu i gospodarce człowieka. Dzień owada obchodzony w szkole pod hasłem „Wypada poznać owada” miał na celu popularyzację wiedzy entomologicznej, ale też przełamanie entomofobii, która dotyka dzieci i młodzież.

Czytaj więcej o: DZIEŃ OWADA

MATEMATYKA NA SPORTOWO

2018-06-06
Powiększ zdjęcie

"W piątek 11 maja odbył się,  jak co roku, konkurs matematyczno - sportowy. Brały w nim udział klasy pierwsze i drugie. Zgodnie z tak często przytaczanym w naszej szkole cytatem"....do szkoły chodzi cały uczeń, nie tylko jego głowa...."połączone zostały zadania matematyczne, jako królowej nauk ze sportem. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas wykonywania zadań. Towarzyszyła wesoła atmosfera. Miały też okazję wykazać się w pracy zespołowej. Po zakończeniu zawodów otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców".  

 

 

Czytaj więcej o: MATEMATYKA NA SPORTOWO

NIETYPOWA WIZYTA

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

W maju klasy 3E i 3G miały zajęcia w plenerze i wizytę nietypowych gości. Odwiedzili nas  Pani Renata Pihun  i jej podopieczny 3-letni jeż Krajanka. Pani Renata i jej mąż Piotr są szczecińskimi ekspertami od jeży. Ratują ranne i chore zwierzęta oraz maluchy, które straciły matkę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu jeży, które są bardzo pożyteczne, gdyż czyszczą otoczenie człowieka. Każdy mógł dotknąć jeża. Mamy nadzieję, że nasi goście jeszcze nas odwiedzą.

 

 

 

Czytaj więcej o: NIETYPOWA WIZYTA

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

Niezapominajka - skromny, niebieski kwiatek zachęca do przypominania sobie o rzeczach ważnych i pięknych. Od 2010 roku 15 maja w naszej szkole obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Rośliny mogą nas ocalić”. Kwiaty to nie tylko inspiracja dla artystów, muzyków, plastyków czy poetów. Kwiaty to także surowiec leczniczy, konsumpcyjny i kosmetyczny. I właśnie roślinom leczniczym poświęcona była wystawa i spotkanie w szkolnej bibliotece.         

 

 

 

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI