banner
Jesteś tutaj: Start / Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

 

program rok szkolny 2018/2019

 

 

Szanowni Uczniowie i Rodzice,

 

 

 

Zachęcam do zapoznania się z materiałem zamieszczonym przez Ministra Edukacji Narodowej na stronie internetowej ministerstwa. Materiał dotyczy zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020.

 

 

 

https://men.gov.pl/pl/rekrutacja

 

 

Iwona Szybowicz, szkolny doradca zawodowy

Artykuły

Ścieżki kształcenia

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych kierunkiem kształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Znajdziecie tam informacje dotyczące kolejnych etapów kształcenia wraz z typami szkół. Schemat pokazuje możliwe drogi kształcenia przez całe życie. Koniecznie kliknijcie na ikonę każdej z instytucji, wtedy rozwinie się okienko z informacjami dotyczącymi opisu danego typu szkoły. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/sciezka-ksztalcenia/

 

Czytaj więcej o: Ścieżki kształcenia

Wybieram zawód

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych wyborem konkretnego zawodu oraz zdobyciem informacji na temat kwalifikacji w danym zawodzie oraz wyborem właściwej szkoły związanej ze zdobyciem właściwego wykształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Poniżej podaję link.

http://doradztwo.ore.edu.pl/wybieram-zawod/

Czytaj więcej o: Wybieram zawód

Gdzie znajdę pomoc?

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych i niezdecydowanych co do wyboru zawodu lub kierunku kształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Znajdziecie tam informacje dotyczące instytucji placówek i instytucji, które prowadzą usługi z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/gdzie-znajde-pomoc/

 

 

Czytaj więcej o: Gdzie znajdę pomoc?

Multimedia

2018-04-27

 Wszystkich zainteresowanych wyborem konkretnego zawodu oraz zdobyciem informacji na temat kwalifikacji w danym zawodzie oraz wyborem właściwej szkoły związanej ze zdobyciem właściwego wykształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Znajdziecie tam filmy instruktażowe dotyczące wielu zawodów. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/

 

Czytaj więcej o: Multimedia